Autyzm – więcej niż podstawy – Białystok 25.05.2024

Informacje ogólne

Kategorie: , , , , ,

Prowadzący: mgr Marzena Rusiłowicz

 • Termin: 2024-05-25 09:00
 • Czas trwania: 8 godzin
 • Liczba miejsc: 25
 • Cena: 800 zł

TERMIN: 25.05.204, godz. 9.00-17.00

MIEJSCE: Poradnia Rozwiń Skrzydła na ul. Kaczorowskiego 7 lok u20

DLA KOGO:

Szkolenie kierowane jest do specjalistów chcących nabyć umiejętności diagnostyczne oraz lepiej zrozumieć i wesprzeć swoich podopiecznych w spektrum autyzmu oraz potrafić wykrywać wczesne symptomy autyzm, chcących zdobyć wiedzę z zakresu Autyzmu i zaburzeń z jego spektrum oraz proponowanych metod terapii i wsparcia rozwoju. Zdobyte informacje pomogą zrozumieć szczególne potrzeby dziecka z autyzmem oraz umożliwi pracę nie tylko na objawach, ale również niwelację przyczyn. Szkolenie uwzględnia wiedzę z zakresu psychobiologii, dziedziczonej traumy i zależności w zakresie przyczyn biologicznych i emocjonalnych występowania objawów spektrum Autyzmu.

KOSZT:  800 zł

O SZKOLENIU:

ZAKRES TEMATYCZNY:

 • przyjrzymy się przyczynom objawów klasyfikowanym jako zaburzenia ze spektrum autyzmu, czyli co aktualnie wiemy o roli czynników genetycznych i środowiskowych, uwzględniając nurt psychobiologii i dziedziczonej traumy.
 • dowiesz się, jakie zablokowane emocje dziecka, jego  rodziców lub przodków determinują odmienne funkcjonowanie społeczno-emocjonalne dzieci i osób dorosłych w spektrum autyzmu.
 • Dowiesz się czym jest przekazywanie podświadomych informacji w rodzie oraz dziedziczona trauma. Jakie działania wspierają uwolnienie blokad biologicznych i emocjonalnych z ciała dziecka.
 • omówimy objawy spektrum Autyzmu i zespołu Aspergera u dzieci, nastolatków i dorosłych, (analiza przypadku – study case) oraz specyfiki funkcjonowania poznawczego, społecznego i emocjonalnego dziecka z zespołem Aspergera, w tym omówienie specyfiki funkcjonowania dziewczynek z ASD,
 • rola wsparcia terapeutycznego – na czym polega Integratywny Model Wczesnego Wspomagania Rozwoju Człowieka
 • trudności współistniejące z zespołem Aspergera (zaburzenia funkcji wykonawczych, ADHD, stany depresyjne i lękowe)
 • rola multidyscyplinarnej pomocy medycznej (współistniejące zaburzenia w homeostazie organizmu)
 • aspekty socjalno-prawne pomocy dzieciom: czym jest kształcenie specjalne i wczesne wspomaganie rozwoju? jak zapewnić dziecku wsparcie w przedszkolu/szkole oraz podczas egzaminów? na czym polega pomoc nauczyciela wspomagającego? podstawowe kwestie związane z orzeczeniem o niepełnosprawności,
 • wybór placówki edukacyjnej dostosowanej do potrzeb dziecka,
 • wybór terapii dostosowanej do potrzeb dziecka (na co zwracać uwagę? kiedy poszukiwać pomocy u psychoterapeuty? czy każdy musi chodzić na SI? czy dzieciom są potrzebne warsztaty umiejętności społecznych? czy może inne wsparcie)
 • kiedy i jak powiedzieć dziecku/nastolatkowi o diagnozie? jak rozmawiać o diagnozie z rodzeństwem i pozostałymi członkami rodziny? jak przekazywać informacje placówce, do której uczęszcza dziecko?
 • emocje rodzica dziecka w spektrum autyzmu,
 • przegląd pomocnych książek, materiałów, narzędzi i inspiracji dla rodziców i specjalistów.

PROWADZĄCA:

MARZENA RUSIŁOWICZ

Dyrektor Poradni, Psycholog, Psychobiolog, Terapeuta Integracji Sensorycznej (SI), Instrumental Enrichment (IE), neurorozwoju INPP, facylitator Recall Healing, terapeuta traumy relacyjnej NARM, diagnosta ADOS-2, provider Indywidualnego Treningu Słuchowego Johansena.

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej wydział zamiejscowy w Sopocie na kierunku psychologia z realizacją bloków specjalistycznych z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz interwencji kryzysowej; Ukończyła Studium dla psychologów z zakresu opiniowania sądowo-psychologicznego w sprawach z udziałem dzieci w Fundacji Dzieci Niczyje, a także Przygotowanie Pedagogiczne dla psychologów; Jest Terapeutą Integracji Sensorycznej (II stopnia w Polskim Stowarzyszeniu Terapeutów Integracji Sensorycznej); Ukończyła kurs terapeutyczny z międzynarodowym certyfikatem Terapia Funkcji poznawczych metodą Feuresteina Instrumental Enrichment – Poziom I. Jest licencjonowanym terapeutą INPP dzieci i młodzieży (Instytutu Psychologii Neurofizjologicznej INPP Polska), w 2022 roku ukończyła również Instytut Recall Healing (RH)  uzyskując międzynarodowe uprawnienia do bycia facylitatorem Recall Healing/Totalnej Biologii, a także Akademię Psychobiologii oraz Instytut Terapii Psychosomatycznej NeuroAffective Relational Model™ (NARM™).  Zafascynowana psychobiologią i psychosomatyką, psychogenealogią doskonali swoje umiejętności zawodowe uczestnicząc w licznych międzynarodowych kursach i szkoleniach.

Doświadczenie zdobyła pracując w placówkach terapeutycznych i poradniach psychologiczno-pedagogicznych w Gdańsku i w Białymstoku. Ukończyła między innymi szkolenia: „Diagnosta w poradnictwie psychologiczno-pedagogicznym” w tym „Nowoczesne opiniowanie psychologiczno-pedagogiczne” oraz liczne kursy z zakresu stosowania nowoczesnych baterii testów diagnostycznych; a także „Ocena postawy dziecka w wieku przedszkolnym. Różnicowanie wad postawy”; „Dziecko wiotkie w terapii. Ustalenie programu ćwiczeń”, „Terapia Ręki w zastosowaniu terapeutycznym”- kurs podstawowy i rozszerzający; „Narzędzia teatru improwizacji w pracy trenera”; SZKOŁĘ TRENERÓW; szkolenia dla nauczycieli INPP „Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce-program szkolny wg integracji odruchów dr Sally Goddard”; kurs Metoda dobrego startu. Uczestniczyła w warsztatach „Stymulacja mechanizmów lewopółkulowych – usprawnianie pracy lewej półkuli mózgu”, „ADOS-2 protokół do badania spektrum autyzmu”, „diagnostyki genetycznej” oraz wielu wielu szkoleń z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz powiązań psychobiologicznych determinacji pojawiających się deficytów w nurcie psychobiologii. Chętnie zdobywa wiedzę – współpracuje z placówkami w Warszawie i Gdańsku.

W poradni zajmuje się organizacją pracy placówki, programu WWRD, konsultacjami, diagnostyką oraz terapią dzieci i młodzieży; organizuje warsztaty i szkolenia w Akademii Rozwiń Skrzydła, współpracuje z lokalnymi organizacjami pożytku publicznego oraz placówkami oświatowymi realizując programy profilaktyczne wspierające rozwój dzieci.

 

Pamiętaj: żeby wziąć udział w szkoleniu zarejestruj się w formularzu poniżej i opłać szkolenie. Możesz zrobić to od razu po wypełnieniu formularza za pomocą przycisku “Opłać” lub w ciągu 3 dni od zapisu dokonaj przelewu na konto (jeżeli zapisujesz się w dniach poprzedzających szkolenie dokonaj płatności od razu). 

27 1750 0012 0000 0000 3996 6042 BNP Paribas

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Rozwiń Skrzydła tj. Pegaz Marzena Rusiłowicz ul. Upalna 36, 15-688 Białystok NIP 966-174-14-88

tytuł przelewu: imię i nazwisko uczestnika, nazwa kursu

Zapisz się na szkolenie

Dane kontaktowe
Wybierz dokument

Regulamin

keyboard_arrow_up