INNOWACYJNE METODY ELEKTROSTYMULACJI ZEWNĘTRZNEJ I WEWNĘTRZNEJ W LOGOPEDII – podejście praktyczne – 16.03.2024

Informacje ogólne

Kategorie: , ,

Prowadzący: Aleksandrska Kaczyńska, Ewa Wojewoda

 • Termin: 2024-03-16 08:00
 • Czas trwania: 8 godzin
 • Liczba miejsc: 22
 • Cena: 1400 zł

TERMIN: 16.03. 2024, godz. 8.00-16.00

MIEJSCE :  Szkola Podstawowa nr 51 w Białysmstoku ul. Jana Krzysztofa Kluka 11A , Wejście A , SALA 123  ( po prawej stronie od wejścia )

DLA KOGO?

Szkolenie skierowane jest do Terapeutów chcących rozwijać się w zakresie pracy miofunkcjonalnej z kompleksem orofacjalnym. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowanie techniki pracy z całym ciałem oraz połączenie pracy ciała z kompleksem oralnym – wzajemne zależności.

Po przejściu szkolenia poradnia wyda certyfikat ukończenia szkolenia.

KOSZT:  1400 zł  + ok. 580 zł (zakup elektrostymulatora)

O SZKOLENIU:

Podczas szkolenia z zakresu elektroterapii i elektrodiagnostyki w procesie logopedycznym poznacie i nabędziecie umiejętności praktycznego wykorzystania prądów w usprawnianiu procesu terapeutycznego w dysfunkcjach takich jak: po operacji rozszczepu warg i podniebienia, zaburzenia napięcia mięśniowego, ślinienie, dyslalia obwodowa, mowa nosowa (rynolalia), afazja motoryczna, dyzartria, wysiękowe zapalenie uszu, niedosłuchy, problemy z pobieraniem, obróbką i połykaniem pokarmów, krztuszenie podczas jedzenia i picia, po adenotomii itd.

Terapia ta jest skutecznym uzupełnieniem leczenia logopedycznego i ortodontycznego. Zabieg elektrostymulacji dzięki odpowiednio dobranym parametrom wspomaga kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami logopedycznymi. Elektrodiagnostyka pozwoli ocenić pobudliwość nerwów i mięśni oraz zastosować odpowiedni proces terapeutyczny. Polega ona na przepływie prądu o bardzo niskim natężeniu przez mięśnie w celu usprawnienia ich funkcji. Elektroterapia oddziałuje na cały aparat artykulacyjny człowieka, wspomagając jego działanie. Zabieg pobudza do pracy włókna mięśniowe, wskutek czego następuje wzmocnienie siły, przyrost masy oraz objętości mięśni.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uprawniający do przeprowadzenia podstawowych zabiegów z zakresu elektrostymulacji logopedycznej!

Prowadzące zapewniają bogate materiały terapeutyczne i konsultacje w ramach wdrożenia elektrostymulacji do zabiegów logopedycznych.

Uwaga! Konieczność posiadania elektrostymulatora i dedykowanych elektrod do podniebienia, języka, krtani i mięśni twarzy (zakup własny uczestnika w promocyjnej cenie)*. 

PRZEBIEG:

 1. Zapoznanie ze strukturami anatomicznymi (mięśnie, nerwy, powięzi) w aspekcie elektrostymulacji logopedycznej.
 2. Zapoznanie z odziaływaniem prądów małej częstotliwości.
 3. Prądy małej częstotliwości
  a) elektrostymulacja
  b) impulsy prostokątne
  c) impulsy trójkątne
 1. Metody stosowane w elektrodiagnostyce układu nerwowo-mięśniowego.
 2. Aparaty do elektrostymulacji.
 3. Prąd małej częstotliwości w leczeniu porażeń krtani , fałdów, nerwów, niedowładów.
 4. Elektrostymulacja czynnościowa.
 5. Przezskórna stymulacja elektryczna (TENS — transcutaneous electrical nervestimulation).
 6. Metody i praktyczne zastosowanie elektrostymulacji podniebienia, krtani, warg, języka i m. twarzy i szyi.
 7. Metodyka zabiegów:
  -elektrostymulacja dna jamy ustnej,
  -elektrostymulacja języka,
  – elektrostymulacja podniebienia twardego i miękkiego,
  – elektroterapia stawu skroniowo-żuchwowego wewnątrz jamy ustnej,
  – elektrostymulacja krtani,
  – elektroterapia zatok szczękowych i czołowych,
  – aurikuloterapia (akupunktura ucha za pomocą prądu elektrycznego),
  – elektrostymulacja mięśni:
  – okrężnego warg,
  – żwacz,
  – jarzmowy większy,
  – jarzmowy mniejszy,
  – bródkowy,
  – mięsień potyliczno-czołowy,
  – mięsień okrężny oka,
  – mięsień marszczący brwi,
  – mięsień policzkowy,
  – mięsień jarzmowy większy,
  – mięsień śmiechowy,
  – dźwigacz wargi górnej i skrzydła nosa,
  – mięsień obniżacz wargi dolnej,
  – mięsień obniżacz kąta ust,
  – mięsień dwubrzuścowy,
  – mięsień żuchwowo-gnykowy,
  – inne mięśnie szyi.
 8. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania prądów i elektrostymulacji

Elektrostymulacja ma szerokie zastosowanie w gabinecie logopedycznym poprzez wspomaganie takich problemów jak:

– ślinienie, po operacji rozszczepu warg i podniebienia, po resekcji krtani i języka opóźniony rozwój mowy, zaburzenia napięcia mięśniowego określonych mięśni,  dyslalia obwodowa, mowa nosowa (rynolalia), afazja motoryczna, dyzartria, wysiękowe zapalenie uszu, niedosłuchy, dysfagia, problemy z połykaniem pokarmów, krztuszenie podczas jedzenia i picia, po adenotomii, szczękościsk, rotacyzam, asymetrie twarzy, seplenienie międzyzębowe, zgrzytnie zębów, porażenia nerwów: twarzowego, trójdzielnego, językowo-gardłowego, porażenie fałdów głosowych, zaburzenia toru oddechowego, brak koordynacji ssanie-oddychanie-połykanie, asymetria wieku niemowlęcego, bóle odcinka szyjnego, migreny, zapalenia zatok, neuralgie, bóle obszaru potylicznego, szum w uszach.

Z elektroterapii mogą korzystać pacjenci z takimi jednostkami jak:

-autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, zespoły genetyczne, wcześniaki, stwardnienie rozsiane, udar, stwardnienie zanikowe boczne, choroby psychosomatyczne z objawami neurologicznymi, borelioza, przepukliny miedzykręgowe i inni wg indywidualnych ustaleń.

 

PROWADZĄCE:

Ewa Wojewoda – fizjoterapeuta, terapeuta manualny, fizykoterapeuta, specjalista tkanek miękkich i metod rehabilitacji powięziowej. Od ponad 10 lat wykorzystuje zabiegi elektrostymulacji w praktyce terapeutycznej z pacjentami o różnych wyzwaniach rozwojowych.

 Aleksandra Kaczyńska – neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi w tym z padaczką. Stosuje elektrostymulację w praktyce neurologopedycznej i klinicznej z pacjentami o szerokim spektrum zaburzeń.

 

*Warunkiem koniecznym jest posiadanie elektrostymulatora TENS/ EMS/IF wraz z dedykowanymi elektrodami do elektrostymulacji wewnętrznej i zewnętrznej (możliwość posiadania własnego sprzętu wraz z dedykowanymi elektrodami złącze PIN 2mm zasilanego przez baterie lub przenośny akumulator). Zestaw szkoleniowy będzie można nabyć w promocyjnej cenie od producenta. Po potwierdzeniu uczestnictwa w kursie zostanie wysłany do Państwa link i hasło w celu nabycia zestawu szkoleniowego w promocyjnej cenie  (dodatkowy koszt zestawu w cenie promocyjnej wraz z elektrodami to  około 560 zł zamiast 700 zł)

 

Pamiętaj, żeby wziąć udział w szkoleniu zarejestruj się w formularzu poniżej i opłać szkolenie. Możesz zrobić to od razu po wypełnieniu formularza za pomocą przycisku “Opłać” lub w ciągu 3 dni od zapisu dokonaj przelewu na konto:

27 1750 0012 0000 0000 3996 6042 BNP Paribas

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Rozwiń Skrzydła tj. Pegaz Marzena Rusiłowicz ul. Upalna 36, 15-688 Białystok NIP 966-174-14-88

Możliwość płatności ratalnej zgodnie z regulaminem od 4.04.2023 r. przelewem tradycyjnym:

I rata – 1000 zł do 01 luty 2024

II rata – 400 zł do 1 marzec  2024

 

* zakup elektrostymulatora we własnym zakresie  w promocyjnej cenie około 580 zł ( link oraz kod rabatowy uczestnik otrzymuję 3 tygodnie przed planowanym szkoleniem )

tytuł przelewu : imię i nazwisko uczestnika, nr raty , nazwa kursu

Zapisz się na szkolenie

Dane kontaktowe
Wybierz dokument

Regulamin

keyboard_arrow_up