WERBOGESTY – OD GESTU DO SŁOWA I BĘDZIE ROZMOWA 19.05.2024

Informacje ogólne

Kategorie: , , , , , ,

Prowadzący: Agata Gładowicz-Bojarska

  • Termin: 2024-05-19 09:30
  • Czas trwania: 3 godzin
  • Liczba miejsc: 26
  • Cena: 380 zł

TERMIN: 19.05. 2024,

Niedziela godz. 9.30-12.30

MIEJSCE: Poradnia Rozwiń Skrzydła na ul. Kaczorowskiego 7 lok u20

DLA KOGO?

Szkolenie przeznaczone jest dla terapeutów i rodziców dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i niedokształceniem mowy o typie afazji.

KOSZT:  380 zł 

Każdy uczestnik otrzymuje materiały, zawierające fotografie, na których za pomocą werbogestów przedstawione jest 69 prostych słów.
Na szkoleniu zostają omówione zasady stosowania werbogestów, sposoby ich wprowadzania i dostosowywania do odbiorców.
Po przećwiczeniu materiału umieszczonego w książce, następuje część praktyczna, w której uczestnicy mogą wypróbować i utrwalić zdobytą wiedzę.

Nazwa WERBOGESTY jest autorską nazwą metody prezentowanej przez Agatę Gładowicz-Bojarską i określa tylko taki zbiór gestów, który jest prezentowany przez autorkę. Składa się z precyzyjnego opisu dobranych ruchów rąk, palców, pomagających zobrazować dźwięki mowy, wydłużonego sposobu mówienia oraz przerysowanych ruchów mimicznych i artykulacyjnych. Wymienione czynniki mają pomóc dzieciom w zauważeniu tych cech głosek, które umykają w procesie percepcji słuchowej. WERBOGESTY pomagają dokonać strukturalnego uporządkowania wypowiedzi i nakreślić, utrwalić w umyśle dziecka sekwencyjny układ dźwięków w wyrazie.

 

PROWADZĄCA: 

mgr Agata Gładowicz-Bojarska
Neurologopedka, terapeutka integracji sensorycznej, wykładowczyni na podyplomowych studiach logopedycznych
i neurologopedycznych. Pomysłodawczyni werbogestów – narzędzia ułatwiającego dzieciom z niedokształceniem mowy o typie afazji nabywanie i rozumienie słów. Autorka bloga dla rodziców i specjalistów-ologopedii.blog. Prowadzi szkolenia z zakresu opóźnień rozwoju mowy /niedokształcenia mowy o typie afazji dla specjalistów, rodziców i nauczycieli.

Pamiętaj, żeby wziąć udział w szkoleniu zarejestruj się w formularzu poniżej i opłać szkolenie. Następnie w ciągu 3 dni od zapisu dokonaj przelewu na konto:

27 1750 0012 0000 0000 3996 6042 BNP Paribas

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Rozwiń Skrzydła tj. Pegaz Marzena Rusiłowicz ul. Upalna 36, 15-688 Białystok NIP 966-174-14-88

tytuł przelewu: imię i nazwisko uczestnika, nr raty, nazwa kursu

Zapisz się na szkolenie

Dane kontaktowe
Wybierz dokument

Regulamin

keyboard_arrow_up