WSPOMAGANIE SENSORYCZNO-MOTORYCZNE DZIECKA Z AUTYZMEM I SPRZĘŻONYMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI – 16-17.11.2024

Informacje ogólne

Kategorie: , , , , ,

Prowadzący: Izabela Gelleta

 • Termin: 2024-11-16 09:00, 2024-11-17 09:00
 • Czas trwania: 16 godzin
 • Liczba miejsc: 20
 • Cena: 650 zł zł

TERMIN: 16-17.11.2024 9:30-17:00 – 18.11.2023 9:00-17:00

MIEJSCE: Poradnia Rozwiń Skrzydła na ul. Kaczorowskiego lok. u20

DLA KOGO?

Kurs jest dedykowany do początkujących terapeutów pracujących z dziećmi ze spektrum autyzmu, studentów oraz asystentów/wolontariuszy, wspomagających rodziny dzieci ze spektrum autyzmu.

KOSZT: 650 zł

PROGRAM SZKOLENIA:

 1. Charakterystyka dziecka z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną w zakresie funkcjonowania poznawczego, społecznego oraz komunikacji.
 2. Charakterystyka funkcjonowania sensorycznego dziecka z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną – podłoże neurobiologiczne i sensoryczne: – style percepcyjne dzieci z autyzmem – wpływ doświadczeń percepcyjnych na radzenie sobie w życiu codziennym – trudności sensoryczne i funkcjonalne u osób z autyzmem.
 3. Elementy oceny diagnostycznej.
 4. Zasady, metody i formy pracy terapeutycznej.
 5. Stymulacja sensomotoryczna w praktycznej pracy z dzieckiem – system dotykowy, przedsionkowy i proprioceptywny, jako punkt wyjścia do pracy wzrokowej i słuchowej.
 6. Dieta sensoryczna, czyli jak pomóc dziecku w funkcjonowaniu codziennym.
 7. Wspomaganie funkcji wykonawczych u dzieci niskofunkcjonujących.
 8. Analiza przypadków w aspekcie terapeutycznym.

 

PROWADZĄCA:

Izabela Gelleta

Magister fizjoterapii, specjalista rehabilitacji ruchowej I stopnia, terapeuta: Integracji Sensorycznej, NDT-Bobath, PNF; pedagog, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, nauczyciel SI. Prowadząca posiada 30-letnie doświadczeniem w pracy dydaktycznej oraz terapeutycznej z niemowlętami, dziećmi
i młodzieżą zdobywane m.in. w przedszkolach integracyjnych oraz terapeutycznych w Warszawie, przychodniach rehabilitacji i fizjoterapii dla dzieci i młodzieży, w warszawskim szpitalu dla dzieci oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych (w tym prowadzenie szkoleń i warsztatów terapeutycznych, wspieranie środowiskowe dzieci i rodziców).
Jest wykładowcą na: Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie; na studiach podyplomowych „Integracja Sensoryczna” w Gdańsku oraz Olsztynie; na studiach podyplomowych „Wczesne Wspomaganie Rozwoju” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest trener szkoleniowym kursów z zakresu doskonalenia zawodowego, w tym Kursów na Terapeutę Integracji Sensorycznej – nauczyciel SI. Pracuje także jako trener wewnętrzny w zakresie metod terapeutycznych dla dzieci i młodzieży.
Od 2003 r. prowadzi autorskie szkolenia przeznaczone dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i zintegrowanego, pedagogów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów, terapeutów integracji sensorycznej, innych specjalistów pracujących z niemowlętami, małymi dziećmi, dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w placówkach oświatowo-wychowawczych, terapeutycznych i integracyjnych, a także dla rodziców i opiekunów noworodków i niemowląt oraz małych dzieci.
Prelegentka na konferencjach naukowych, autorka licznych publikacji, a także współzałożycielka fundacji „Wsparcie na Starcie” oraz Stowarzyszenia Terapeutów Neurorozwojowych.

Pamiętaj, żeby wziąć udział w szkoleniu zarejestruj się w formularzu poniżej i opłać szkolenie. Następnie w ciągu 3 dni od zapisu dokonaj przelewu na konto:

27 1750 0012 0000 0000 3996 6042 BNP Paribas

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Rozwiń Skrzydła tj. Pegaz Marzena Rusiłowicz ul. Upalna 36, 15-688 Białystok NIP 966-174-14-88

Możliwość płatności ratalnej zgodnie z regulaminem od 4.04.2023 r. przelewem tradycyjnym

tytuł przelewu : imię i nazwisko uczestnika, nr raty, nazwa kursu

Zapisz się na szkolenie

Dane kontaktowe
Wybierz dokument

Regulamin

keyboard_arrow_up